Pivní slavnosti

Převážně v létě a na podzim se konají oblíbené slavnosti piva, které navštěvuje mnoho milovníků tohoto lahodného moku. Pořádají se nejen Čechách, ale i v okolních státech, kde pivo také hraje prim mezi alkoholickými nápoji.

V tuzemsku jde hlavně o regionální pivní festivaly, které pořádají menší a rodinné pivovary. Nicméně několik velkých akcí tohoto druhu se tu každou sezónu najde. Největší je nejspíš Český pivní festival. Ten se pořádá každoročně v květnu, na pražské Letné. Trvá déle než 14 dnů a za tu dobu jim projde cca 50 000 pivařů (a nejen jich). Tento festival je dokonce vyvážen i za hranice. U našich západních sousedů potom předvádí, jaké je pivo u nás, jakou máme gastronomii a kulturu všeobecně.

A co Morava?

Na Moravě, konkrétně v Olomouci, se ke konci května koná Beerfest. Je menší, skromnější, trvá kratší dobu, přesto je tomu pražskému skvělým konkurentem. I tady lze ochutnat zhruba 100 druhů piva z 30 pivovarů z celé ČR. Jde o pivovary velké i ty malé, včetně rodinných. Také doprovodný program je bohatý. Během celého festivalu vystupuje bezpočet kapel, které dodají tu správnou náladu.

Svijany

I tento hodně oblíbený pivovar má svůj festival. Slavnosti svijanského piva mají už 25 letou tradici. Vždy v létě se na koupaliště ve Svijanském Újezdu sjedou tisíce milovníků tohoto piva. Celý víkend je jim k dispozici veškerý servis, včetně stanového městečka, kde můžou postavit stan, vytáhnout lehátko, skládací lavice nebo jen rozložit spacák pod širák.

A ty další

Těch je opravdu hodně. Stačí mrknout na několik portálů na internetu nebo si prostě vyhledat konkrétní akce pro konkrétní okres či kraj. Ať zavítáte na pivní festival kamkoliv, počítejte s dobrou náladou, skvělým pivem, hudbou… Má to svoje kouzlo. Stany a stánky, lahodný mok, pivní lázeň, pivní zmrzlina, pivní sety na sezení, prostě PIVNÍ TOP VÍKEND.

Proč pivní lázně Tábor?
Bazén a finská sauna
Stylová restaurace La Cave
Soukromí v pruběhu koupele
Pravá procedura BBB
Areál bývalého pivovaru
Pivní lázni Tábor
Pivní lázni Tábor pro dva


Máte rádi lázeňskou relaxaci v sauně? Finská sauna na míru od firmy SaunaSystem vám to umožní i u vás doma! Zvažujete pořízení domácí sauny? Skvělou volbou je parní sauna od České firmy Wellness Vision.